Sweatshop Southern Athletics League: Division - Paper Match 2016
Team Score
1 Herne Hill Harriers   310.5 G
2 Aldershot, Farnham & District   269.5 A
3 Victoria Park & Tower Hamlets   264.5 V
4 Epsom & Ewell   233.5 E
5 City of Salisbury   218 S
6 Harlow   211 H
100 Men's A 100m  
G 1 Jonathan Grant   Herne Hill Harriers 10.7 6 871
V 2 Wale Olatunji   Victoria Park & Tower Hamlets 10.9 5 802
A 3 Luke Dorrell   Aldershot, Farnham & District 11.0 4 769
H 4 Mohamed Tambedou   Harlow 11.02 3 762
E 5 Luke Morley   Epsom & Ewell 11.4 2 644
S 6 Callum MacTaggart   City of Salisbury 11.7 1 560
100 Men's B 100m  
GG 1 Eugene Osei-Amevenu   Herne Hill Harriers 11.16 6 717
VV 2 Marvin Tuffour   Victoria Park & Tower Hamlets 11.2 5 705
AA 3 Ryan Davies   Aldershot, Farnham & District 11.3 4 674
HH 4 Dylan Ellis   Harlow 11.32 3 668
SS 5 Richard Holt   City of Salisbury 11.8 2 533
EE 6 Ian Frankish   Epsom & Ewell 11.9 1 507
200 Men's A 200m  
G 1 Peter Phillips   Herne Hill Harriers 22.36 6 752
V 2 Michael Shonibare   Victoria Park & Tower Hamlets 22.78 5 689
H 3 Charles Tankeh   Harlow 23.0 4 657
A 4 Henry McGoldrick   Aldershot, Farnham & District 23.2 3 629
E 5 Luke Morley   Epsom & Ewell 23.5 1.5 588
S 6 Callum MacTaggart   City of Salisbury 23.5 1.5 588
200 Men's B 200m  
GG 6 Jevonni McFarlane   Herne Hill Harriers 22.59 6 717
VV 2 Wale Olatunji   Victoria Park & Tower Hamlets 23.0 5 657
HH 3 Shemar Boldizsar   Harlow 23.20 4 629
AA 5 Oliver Nicholson   Aldershot, Farnham & District 23.5 3 588
SS 4 Rhys Gadd   City of Salisbury 24.0 2 523
EE 1 Jack Smillie   Epsom & Ewell 24.7 1 440
400 Men's A 400m
H 1 Will Snook   Harlow 49.4 6 799
G 2 Peter Phillips   Herne Hill Harriers 49.57 5 789
V 3 Columba Blango   Victoria Park & Tower Hamlets 49.9 4 769
A 4 Tom Knight   Aldershot, Farnham & District 51.3 3 687
S 5 Josh Hole   City of Salisbury 54.0 2 543
E 6 Matthew Dyer   Epsom & Ewell 54.3 1 528
400 Men's B 400m
GG 1 Nicholas Atwell   Herne Hill Harriers 50.3 6 745
VV 2 Christopher Zah   Victoria Park & Tower Hamlets 52.35 5 629
AA 3 Tom Bowerman   Aldershot, Farnham & District 54.5 4 519
EE 4 Daniel Wolff T20/F20   Epsom & Ewell 54.9 3 500
HH 5 Teale Cunningham   Harlow 54.95 2 497
SS 6 Rhys Gadd   City of Salisbury 55.0 1 495
800 Men's A 800m
G 1 Eric Sapac   Herne Hill Harriers 1:57.5 6 769
A 2 Tom Bowerman   Aldershot, Farnham & District 1:57.6 5 766
S 3 Jaymee Domoney   City of Salisbury 1:58.0 4 756
V 4 Ramone Martinez-Rodney   Victoria Park & Tower Hamlets 1:58.7 3 737
E 5 Tom Seabury   Epsom & Ewell 2:05.7 2 563
H 6 Donald Campbell   Harlow 2:11.1 1 449
800 Men's B 800m
AA 1 Matthew Arnold   Aldershot, Farnham & District 1:58.6 6 739
SS 2 Gio Downie   City of Salisbury 1:59.8 5 707
GG 3 John Tayleur   Herne Hill Harriers 2:03.0 4 627
VV 4 Neil Kirkham   Victoria Park & Tower Hamlets 2:07.9 3 515
EE 5 Daniel Wolff T20/F20   Epsom & Ewell 2:09.26 2 485
HH 6 Owen Harknett   Harlow 2:14.79 1 379
1500 Men's A 1500m
V 4 Paul Martelletti   Victoria Park & Tower Hamlets 4:00.63 6 782
G 1 Mike Cummings   Herne Hill Harriers 4:06.9 5 707
A 2 Dane Blomquist Dane Blomquist Aldershot, Farnham & District 4:08.1 4 693
S 3 Jaymee Domoney   City of Salisbury 4:18.0 3 586
H 5 Lewis Harknett   Harlow 4:22.3 2 543
E 6 Ollie Garrod   Epsom & Ewell 4:28.6 1 483
1500 Men's B 1500m
AA 1 Jack Boswell   Aldershot, Farnham & District 4:08.7 6 686
GG 2 Simon Coombes   Herne Hill Harriers 4:11.2 5 658
VV 3 David Jones   Victoria Park & Tower Hamlets 4:20.5 4 561
SS 4 Alex D'Arbost   City of Salisbury 4:24.4 3 523
EE 5 Adam Seabury   Epsom & Ewell 4:31.0 2 462
HH 6 Jared Bethell   Harlow 4:40.8 1 380
5000 Men's A 5000m
E 1 Ollie Garrod   Epsom & Ewell 15:56.32 6 652
V 2 Tom Heslop   Victoria Park & Tower Hamlets 16:07.4 5 622
A 3 William Davies   Aldershot, Farnham & District 16:13.2 4 606
G 4 Sean Fitzpatrick   Herne Hill Harriers 16:28.6 3 566
S 5 Stuart Holloway   City of Salisbury 16:50.2 2 512
H 6 Jared Bethell   Harlow 17:23.8 1 432
5000 Men's B 5000m
VV 1 Max Ware   Victoria Park & Tower Hamlets 16:13.9 6 604
AA 2 Dan Rickards   Aldershot, Farnham & District 16:15.5 5 600
EE 3 Philip Mackie   Epsom & Ewell 16:31.23 4 559
GG 4 Sam Knight   Herne Hill Harriers 17:58.9 3 356
SS 5 Andrew Holme   City of Salisbury 18:09.9 2 334
HH 6 Donald Campbell   Harlow 18:23.6 1 307
110H Men's A 110mH  
G 5 Thomas Ashby   Herne Hill Harriers 15.40 6 810
H 2 Glen Paxman   Harlow 19.42 5 420
S 3 Gio Downie   City of Salisbury 20.2 4 358
V 1 Baddar Echakhch   Victoria Park & Tower Hamlets 20.22 3 357
E 6 Philip Mackie   Epsom & Ewell 21.5 2 266
A 4 Allan Leiper   Aldershot, Farnham & District 21.6 1 260
110H Men's B 110mH  
SS 3 Darren Clissold   City of Salisbury 21.4 6 273
AA 4 Ian Jennings   Aldershot, Farnham & District 21.6 5 260
HH 2 Carl Paxman   Harlow 22.55 4 201
VV 1 David Shortridge   Victoria Park & Tower Hamlets 26.3 3 42
EE 6 David Blunt   Epsom & Ewell 26.68 2 32
  5         1 0
400H Men's A 400mH
V 1 Ajibola Aderemi   Victoria Park & Tower Hamlets 56.5 6 792
E 2 Tyri Donovan   Epsom & Ewell 59.2 5 701
H 3 Glen Paxman   Harlow 62.38 4 602
S 4 Darren Clissold   City of Salisbury 68.3 3 435
G 5 Sam Knight   Herne Hill Harriers 68.3 2 435
A 6 Mark Hyde   Aldershot, Farnham & District 71.4 1 358
400H Men's B 400mH
EE 1 Marcus Levett   Epsom & Ewell 64.77 6 531
VV 2 James Foley   Victoria Park & Tower Hamlets 67.56 5 454
HH 3 Carl Paxman   Harlow 69.86 4 395
SS 4 Andrew Holme   City of Salisbury 70.0 3 392
AA 5 Jamie Broadey   Aldershot, Farnham & District 76.4 2 249
GG 6 Mark White   Herne Hill Harriers 83.03 1 133
2000SC Men's A 2000m Steeplechase
A 1 Charlie Critchley   Aldershot, Farnham & District 6:17.6 6 810
G 2 Jeff Cunningham   Herne Hill Harriers 6:36.3 5 698
V 3 Tony Macdowall   Victoria Park & Tower Hamlets 7:01.9 4 559
S 4 Andrew Holme   City of Salisbury 7:04.7 3 545
E 5 Alex Hawkins   Epsom & Ewell 7:09.9 2 519
H 6 Jared Bethell   Harlow 7:28.7 1 432
2000SC Men's B 2000m Steeplechase
GG 1 John Tayleur   Herne Hill Harriers 6:37.7 6 690
VV 2 James Cordwell   Victoria Park & Tower Hamlets 7:06.2 5 538
AA 3 William Brockman   Aldershot, Farnham & District 7:22.0 4 462
EE 4 Daniel Johnson   Epsom & Ewell 7:27.66 3 436
SS 5 Darren Clissold   City of Salisbury 7:50.7 2 340
HH 6 Glen Paxman   Harlow 8:38.6 1 181
HJ Men's A High Jump
G 5 Tayo Andrews   Herne Hill Harriers 1.90 6 753
H 2 Teale Cunningham   Harlow 1.75 4.5 630
A 4 Christopher Horlock   Aldershot, Farnham & District 1.75 4.5 630
E 6 Marcus Levett   Epsom & Ewell 1.66 3 556
V 1 Alex Babb   Victoria Park & Tower Hamlets 1.65 1.5 547
S 3 Sam Stephenson   City of Salisbury 1.65 1.5 547
HJ Men's B High Jump
GG 5 Thomas Ashby   Herne Hill Harriers 1.80 6 671
HH 2 Leo Chashchin   Harlow 1.70 5 589
SS 3 Richard Holt   City of Salisbury 1.65 4 547
AA 4 Ian Bridgeman   Aldershot, Farnham & District 1.60 3 506
VV 1 Simon Butler T12/F12   Victoria Park & Tower Hamlets 1.50 2 423
EE 6 David Blunt   Epsom & Ewell 1.48 1 407
PV Men's A Pole Vault
E 1 John Andrews   Epsom & Ewell 3.70 6 665
V 2 Baddar Echakhch   Victoria Park & Tower Hamlets 3.40 5 598
A 3 Allan Leiper   Aldershot, Farnham & District 3.35 4 586
H 4 Glen Paxman   Harlow 3.15 3 541
S 5 Darren Clissold   City of Salisbury 3.00 2 506
G 6 Eugene Osei-Amevenu   Herne Hill Harriers 2.05 1 281
PV Men's B Pole Vault
EE 1 David Blunt   Epsom & Ewell 3.10 6 529
AA 2 Andy Buchanan   Aldershot, Farnham & District 3.05 5 518
HH 3 Craig Snook   Harlow 2.40 3.5 366
SS 4 Jack Paget   City of Salisbury 2.40 3.5 366
VV 5 Jamie Maddison   Victoria Park & Tower Hamlets 1.60 2 169
  6         1 0
LJ Men's A Long Jump Wind
V 1 Darren Morson   Victoria Park & Tower Hamlets 7.45 6 934
G 2 Jonathan Grant   Herne Hill Harriers 7.06 5 857
S 3 Richard Holt   City of Salisbury 6.43 4 732
H 4 Glen Paxman   Harlow 6.26 3 699
A 5 Henry McGoldrick   Aldershot, Farnham & District 5.95 2 638
E 6 Marcus Levett   Epsom & Ewell 5.00 1 454
LJ Men's B Long Jump Wind
GG 1 Thomas Ashby   Herne Hill Harriers 6.70 6 785
HH 2 Carl Paxman   Harlow 6.19 5 685
VV 3 Alex Hundeyin   Victoria Park & Tower Hamlets 6.15 4 677
AA 4 Christopher Horlock   Aldershot, Farnham & District 5.77 3 603
SS 5 Nathan Cobern   City of Salisbury 5.19 2 491
EE 6 Ian Frankish   Epsom & Ewell 4.82 1 420
TJ Men's A Triple Jump Wind
V 1 Jason Richards-Thompson   Victoria Park & Tower Hamlets 13.65 6 815
S 2 Richard Holt   City of Salisbury 13.01 5 752
H 3 Glen Paxman   Harlow 12.51 4 702
G 4 Thomas Ashby   Herne Hill Harriers 12.15 3 666
A 5 Christopher Horlock   Aldershot, Farnham & District 11.94 2 645
E 6 Matt Pullan   Epsom & Ewell 11.42 1 591
TJ Men's B Triple Jump Wind
VV 1 Alex Hundeyin   Victoria Park & Tower Hamlets 13.62 6 812
SS 2 Paddy Creese   City of Salisbury 12.07 5 658
GG 3 Jevonni McFarlane   Herne Hill Harriers 11.94 4 645
HH 4 Jordan Sheridan   Harlow 11.75 3 625
AA 5 Ian Bridgeman   Aldershot, Farnham & District 10.98 2 544
EE 6 Matthew Dyer   Epsom & Ewell 10.36 1 476
SP Men's A Shot Putt
G 1 Michael Wheeler   Herne Hill Harriers 15.65 6 925
E 2 Ian Frankish   Epsom & Ewell 13.10 5 773
S 3 Jack Paget   City of Salisbury 11.78 4 688
A 4 Allan Leiper   Aldershot, Farnham & District 11.24 3 652
H 5 David Bauer   Harlow 11.01 2 636
V 6 Simon Butler T12/F12   Victoria Park & Tower Hamlets 10.37 1 591
SP Men's B Shot Putt
GG 1 Thomas Ashby   Herne Hill Harriers 12.88 6 759
HH 2 Glen Paxman   Harlow 10.12 5 572
AA 3 Ian Jennings   Aldershot, Farnham & District 9.94 4 559
SS 4 Kieran Stephens   City of Salisbury 9.85 3 552
VV 5 Alan Uzomah   Victoria Park & Tower Hamlets 9.64 2 537
EE 6 Mark Alden   Epsom & Ewell 9.13 1 497
DT Men's A Discus
G 1 Thomas Ashby   Herne Hill Harriers 45.23 6 797
H 2 David Bauer   Harlow 38.15 5 694
E 3 Ian Frankish   Epsom & Ewell 33.74 4 625
S 4 Jack Paget   City of Salisbury 33.02 3 613
A 5 Allan Leiper   Aldershot, Farnham & District 31.63 2 590
V 6 Alan Uzomah   Victoria Park & Tower Hamlets 30.13 1 564
DT Men's B Discus
GG 1 Gavin Johnson-Assoon   Herne Hill Harriers 40.60 6 731
SS 2 Kieran Stephens   City of Salisbury 32.84 5 610
HH 3 Glen Paxman   Harlow 30.25 4 566
VV 4 Baddar Echakhch   Victoria Park & Tower Hamlets 29.10 3 545
AA 5 Ian Jennings   Aldershot, Farnham & District 27.81 2 522
EE 6 Mark Alden   Epsom & Ewell 21.49 1 394
HT Men's A Hammer
G 1 Stuart Thurgood   Herne Hill Harriers 51.63 6 777
E 2 Ian Frankish   Epsom & Ewell 42.93 5 688
V 3 Wesley Clarke   Victoria Park & Tower Hamlets 41.71 4 674
H 4 David Bauer   Harlow 37.04 3 621
S 5 Darren Clissold   City of Salisbury 30.85 2 545
A 6 Allan Leiper   Aldershot, Farnham & District 27.62 1 502
HT Men's B Hammer
GG 1 Reiss Senior   Herne Hill Harriers 44.36 6 703
VV 2 Baddar Echakhch   Victoria Park & Tower Hamlets 34.69 5 593
HH 3 Glen Paxman   Harlow 31.89 4 558
SS 4 Alan Munro   City of Salisbury 25.24 3 468
AA 5 Ian Jennings   Aldershot, Farnham & District 24.22 2 453
EE 6 Mark Alden   Epsom & Ewell 18.25 1 354
JT Men's A Javelin
G 1 Gavin Johnson-Assoon   Herne Hill Harriers 64.65 6 912
V 2 Baddar Echakhch   Victoria Park & Tower Hamlets 54.57 5 789
S 3 Aiden Holmes   City of Salisbury 48.53 4 712
A 4 Joe Parker   Aldershot, Farnham & District 45.89 3 677
H 5 Glen Paxman   Harlow 42.28 2 628
E 6 Ian Frankish   Epsom & Ewell 39.88 1 595
JT Men's B Javelin
SS 1 Kieran Stephens   City of Salisbury 47.61 6 700
AA 2 Samuel Broadey   Aldershot, Farnham & District 43.61 5 646
GG 3 Thomas Ashby   Herne Hill Harriers 43.07 4 639
HH 4 Carl Paxman   Harlow 40.83 3 608
EE 5 Matthew Dyer   Epsom & Ewell 30.40 2 454
VV 6 Alex Babb   Victoria Park & Tower Hamlets 18.37 1 242
4x100 Men's 4x100m
A 1     Aldershot, Farnham & District 44.9 6 500
G 2     Herne Hill Harriers 45.2 5 475
V 3     Victoria Park & Tower Hamlets 46.03 4 410
H 4     Harlow 46.07 3 407
S 5     City of Salisbury 46.9 2 347
E 6     Epsom & Ewell 50.4 1 151
4x400 Men's 4x400m
V 1     Victoria Park & Tower Hamlets 3:32.88 6 498
S 2     City of Salisbury 3:35.6 5 458
E 3     Epsom & Ewell 3:41.8 4 372
H 4     Harlow 3:43.09 3 355
A 5     Aldershot, Farnham & District 3:44.4 2 339
G 6     Herne Hill Harriers 3:46.9 1 309
100 Women's A 100m  
V 1 Ocean Lewis   Victoria Park & Tower Hamlets 12.2 5.5 822
A 2 Ellen Franklin   Aldershot, Farnham & District 12.2 5.5 822
G 3 Michelle Watson   Herne Hill Harriers 12.4 4 775
S 4 Skye Allen   City of Salisbury 12.7 3 708
E 5 Angela Bates   Epsom & Ewell 13.6 2 527
H 6 Dawn Jones   Harlow 14.2 1 424
100 Women's B 100m  
GG 1 Natasha Alfred   Herne Hill Harriers 12.5 6 752
VV 2 Michelle Mamudu   Victoria Park & Tower Hamlets 12.7 4.5 708
AA 3 Georgina Darnell   Aldershot, Farnham & District 12.7 4.5 708
SS 4 Alice Smith   City of Salisbury 13.6 3 527
EE 5 Katie Rowe   Epsom & Ewell 13.8 2 492
HH 6 Bethany Harryman   Harlow 14.26 1 415
200 Women's A 200m  
V 1 Ocean Lewis   Victoria Park & Tower Hamlets 25.12 6 798
A 2 Ellen Franklin   Aldershot, Farnham & District 25.2 5 789
G 3 Michelle Watson   Herne Hill Harriers 25.8 4 725
S 4 Skye Allen   City of Salisbury 26.5 3 655
H 5 Bethany Harryman   Harlow 28.2 2 502
E 6 Angela Bates   Epsom & Ewell 28.6 1 470
200 Women's B 200m  
VV 1 Michelle Mamudu   Victoria Park & Tower Hamlets 25.39 6 769
GG 2 Natasha Alfred   Herne Hill Harriers 26.2 5 685
AA 3 Devon Mather   Aldershot, Farnham & District 26.6 4 645
SS 4 Zoe Ridley   City of Salisbury 28.3 3 494
EE 5 Felicity Brown   Epsom & Ewell 28.7 2 462
HH 6 Eilidh Malcolm   Harlow 29.02 1 438
400 Women's A 400m
A 1 Stephanie Twell   Aldershot, Farnham & District 57.7 6 772
S 2 Bea Fordham   City of Salisbury 60.0 5 681
G 3 Maddie Shaw   Herne Hill Harriers 60.9 4 647
E 4 Naomi Lenane   Epsom & Ewell 62.8 3 578
H 5 Eilidh Malcolm   Harlow 66.1 2 469
V 6 Anna Lipman   Victoria Park & Tower Hamlets 67.7 1 420
400 Women's B 400m
AA 1 Ellen Franklin   Aldershot, Farnham & District 60.3 6 669
GG 2 Stephanie Mitchell   Herne Hill Harriers 61.0 5 643
SS 3 Alice Smith   City of Salisbury 64.1 4 534
EE 4 Katrina Fidler   Epsom & Ewell 65.1 3 501
HH 5 Dawn Jones   Harlow 69.56 2 368
  6         1 0
800 Women's A 800m
E 1 Diana Norman   Epsom & Ewell 2:16.5 6 779
G 2 Stephanie Mitchell   Herne Hill Harriers 2:18.11 5 752
A 3 Emelia Gorecka   Aldershot, Farnham & District 2:18.9 4 738
S 4 Alex Mundell   City of Salisbury 2:23.9 3 656
V 5 Charlotte Maling   Victoria Park & Tower Hamlets 2:32.8 2 523
H 6 Katie Champion   Harlow 2:37.71 1 456
800 Women's B 800m
EE 1 Naomi Lenane   Epsom & Ewell 2:18.3 6 748
AA 2 Sofie Kent   Aldershot, Farnham & District 2:19.3 5 731
GG 3 Kayah Wilks   Herne Hill Harriers 2:19.69 4 725
SS 4 Jasmine Thayer   City of Salisbury 2:25.4 3 633
VV 5 Daisy Day Fawcett   Victoria Park & Tower Hamlets 2:43.61 2 382
HH 6 Eilidh Malcolm   Harlow 3:00.60 1 206
1500 Women's A 1500m
A 1 Louise Small   Aldershot, Farnham & District 4:28.6 6 880
G 2 Chloe Tighe   Herne Hill Harriers 4:33.26 5 839
S 3 Jasmine Thayer   City of Salisbury 4:54.1 4 672
E 4 Isabel Brinsden   Epsom & Ewell 4:58.0 3 643
H 5 Lottie Rowedder   Harlow 5:12.72 2 538
V 6 Rachel Thomas   Victoria Park & Tower Hamlets 5:14.52 1 526
1500 Women's B 1500m
AA 1 Lucy Pygott   Aldershot, Farnham & District 4:39.3 6 789
GG 2 Stephanie Mitchell   Herne Hill Harriers 4:52.3 5 686
SS 3 Alex Mundell   City of Salisbury 5:03.1 4 605
EE 4 Emily Alden   Epsom & Ewell 5:07.5 3 574
VV 5 Charlotte Maling   Victoria Park & Tower Hamlets 5:17.2 2 508
HH 6 Katie Champion   Harlow 5:33.26 1 407
3000 Women's A 3000m
G 1 Chloe Tighe   Herne Hill Harriers 9:31.2 6 927
A 2 Lily Partridge   Aldershot, Farnham & District 9:55.4 5 829
E 3 Isabel Brinsden   Epsom & Ewell 10:38.7 4 666
S 4 Jasmine Thayer   City of Salisbury 10:44.1 3 647
V 5 Sophie Donges   Victoria Park & Tower Hamlets 11:07.8 2 567
H 6 Vallerie Harknett   Harlow 16:24.3 1 2
3000 Women's B 3000m
AA 1 Lauren Hall   Aldershot, Farnham & District 10:09.4 6 774
GG 2 Natasha Lodge   Herne Hill Harriers 10:59.6 5 594
VV 3 Daisy Day Fawcett   Victoria Park & Tower Hamlets 11:14.1 4 546
SS 4 Kathy Dudman   City of Salisbury 11:18.3 3 533
EE 5 Emily Alden   Epsom & Ewell 11:19.2 2 530
HH 6 Bridget Owen   Harlow 16:40.4 1 0
100HW Women's A 100mH  
A 1 Emma Nanson   Aldershot, Farnham & District 16.4 6 670
E 2 Katie Hartgrove   Epsom & Ewell 17.70 5 551
V 3 Serlina Swaby-Constantine   Victoria Park & Tower Hamlets 18.92 4 449
G 4 Pippa Messenger   Herne Hill Harriers 20.03 3 364
H 5 Polly Woods   Harlow 21.09 2 291
S 6 Emma Clarke   City of Salisbury 21.1 1 290
100HW Women's B 100mH  
AA 1 Ella Cvetkovic   Aldershot, Farnham & District 18.5 6 483
EE 2 Lizzie Thompson   Epsom & Ewell 19.4 5 411
VV 3 Rebecca Sommervile   Victoria Park & Tower Hamlets 19.81 4 380
HH 4 Dawn Jones   Harlow 21.3 3 277
SS 5 Tasha Mundell   City of Salisbury 23.5 2 152
GG 6 Jessica Winfield   Herne Hill Harriers 31.6 1 0
400HW Women's A 400mH
A 1 Emma Nanson   Aldershot, Farnham & District 67.7 6 702
E 2 Lizzie Thompson   Epsom & Ewell 72.0 5 588
V 3 Millie Zah   Victoria Park & Tower Hamlets 72.72 4 570
S 4 Alex Mundell   City of Salisbury 76.9 3 468
G 5 Isabella Setyabule   Herne Hill Harriers 78.7 2 427
H 6 Dawn Jones   Harlow 96.5 1 107
400HW Women's B 400mH
VV 1 Rebecca Sommervile   Victoria Park & Tower Hamlets 75.5 6 501
EE 2 Secoura Grim   Epsom & Ewell 76.5 5 478
SS 3 Emma Clarke   City of Salisbury 81.4 4 368
GG 4 Pippa Messenger   Herne Hill Harriers 84.5 3 305
AA 5 Abigail Jennings   Aldershot, Farnham & District 85.2 2 291
HH 6 Annabel Owen   Harlow 101.4 1 51
2000SCW Women's A 2000m Steeplechase
G 1 Ella Newton   Herne Hill Harriers 7:37.2 6 718
E 2 Diana Norman   Epsom & Ewell 7:45.13 5 678
S 3 Emma Clarke   City of Salisbury 8:30.2 4 476
V 4 Daisy Day Fawcett   Victoria Park & Tower Hamlets 8:46.1 3 413
H 5 Katie Champion   Harlow 8:58.8 2 367
A 6 Molly Hyde   Aldershot, Farnham & District 9:05.6 1 343
2000SCW Women's B 2000m Steeplechase
GG 1 Olivia Zeltner   Herne Hill Harriers 8:00.1 6 607
EE 2 Isabel Brinsden   Epsom & Ewell 8:21.3 5 513
SS 3 Alex Mundell   City of Salisbury 8:35.3 4 455
VV 4 Sophie Donges   Victoria Park & Tower Hamlets 9:07.6 3 336
HH 5 Eilidh Malcolm   Harlow 9:51.2 2 205
AA 6 Leanne Davies   Aldershot, Farnham & District 11:51.2 1 14
HJ Women's A High Jump
H 1 Naomi Harryman   Harlow 1.55 5.5 692
E 2 Diana Norman   Epsom & Ewell 1.55 5.5 692
G 3 Bella Gibbon   Herne Hill Harriers 1.50 4 638
S 4 Eliza Dennis   City of Salisbury 1.49 3 627
V 5 Daisy Day Fawcett   Victoria Park & Tower Hamlets 1.42 2 553
A 6 Molly Hyde   Aldershot, Farnham & District 1.30 1 424
HJ Women's B High Jump
HH 1 Bethany Harryman   Harlow 1.50 5.5 638
EE 2 Lizzie Thompson   Epsom & Ewell 1.50 5.5 638
SS 3 Morgan Ringwood   City of Salisbury 1.46 3.5 595
GG 4 Danielle Henderson   Herne Hill Harriers 1.46 3.5 595
AA 5 Leanne Davies   Aldershot, Farnham & District 1.30 2 424
VV 6 Hannah Ramanathan   Victoria Park & Tower Hamlets 1.20 1 318
PV Women's A Pole Vault
H 1 Naomi Harryman   Harlow 2.90 6 642
A 2 Melissa Peters   Aldershot, Farnham & District 2.71 5 590
G 3 Hannah Gleed   Herne Hill Harriers 2.50 4 533
E 4 Lizzie Thompson   Epsom & Ewell 2.00 3 393
S 5 Alex Mundell   City of Salisbury 1.40 2 214
  6         1 0
PV Women's B Pole Vault
GG 1 Florie Craddock   Herne Hill Harriers 2.50 6 533
EE 2 Sue Dassie   Epsom & Ewell 2.00 5 393
AA 3 Kirsten Workman   Aldershot, Farnham & District 1.30 4 183
HH 4 Dawn Jones   Harlow 1.20 3 150
SS 5 Morgan Ringwood   City of Salisbury 1.20 2 150
  6         1 0
LJ Women's A Long Jump Wind
H 1 Naomi Harryman   Harlow 5.58 6   832
E 2 Diana Norman   Epsom & Ewell 5.52 5   818
V 3 Claudimira Landim   Victoria Park & Tower Hamlets 5.40 4   789
S 4 Harriet Legg   City of Salisbury 4.95 3   681
G 5 Britli Francis   Herne Hill Harriers 4.78 2   641
A 6 Lourdes Camós   Aldershot, Farnham & District 4.37 1   544
LJ Women's B Long Jump Wind
VV 1 Flora Leocat   Victoria Park & Tower Hamlets 5.14 6   727
HH 2 Bethany Harryman   Harlow 5.11 5   719
SS 3 Morgan Ringwood   City of Salisbury 4.76 4   636
AA 4 Hannah Matson   Aldershot, Farnham & District 4.35 3   539
EE 5 Felicity Brown   Epsom & Ewell 4.27 2   520
GG 6 Sky Udondem   Herne Hill Harriers 4.23 1   511
TJ Women's A Triple Jump Wind
V 1 Claudimira Landim   Victoria Park & Tower Hamlets 11.12 6   766
E 2 Diana Norman   Epsom & Ewell 10.81 5   731
H 3 Naomi Harryman   Harlow 10.74 4   724
S 4 Ottilie Knight   City of Salisbury 9.99 3   640
A 5 Hannah Matson   Aldershot, Farnham & District 9.98 2   639
G 6 Eimear Griffin   Herne Hill Harriers 9.46 1   580
TJ Women's B Triple Jump Wind
HH 1 Polly Woods   Harlow 10.21 6   665
EE 2 Lizzie Thompson   Epsom & Ewell 9.94 5   634
VV 3 Eniola Festus   Victoria Park & Tower Hamlets 9.93 4   633
SS 4 Harriet Legg   City of Salisbury 9.52 3   587
AA 5 Lucy Hare   Aldershot, Farnham & District 9.45 2   579
GG 6 Stephanie Mitchell   Herne Hill Harriers 8.94 1   520
SPW Women's A Shot Putt
G 1 Denisha Marshall-Brown   Herne Hill Harriers 11.47 6 789
E 2 Diana Norman   Epsom & Ewell 11.21 5 773
S 3 Georgina Henry   City of Salisbury 9.64 4 670
H 4 Naomi Harryman   Harlow 9.46 3 657
V 5 Charlotte Nicholls   Victoria Park & Tower Hamlets 8.74 2 606
A 6 Natalie Gilfrin   Aldershot, Farnham & District 8.38 1 579
SPW Women's B Shot Putt
GG 1 Britli Francis   Herne Hill Harriers 10.32 6 715
EE 2 Jo Bennett   Epsom & Ewell 10.03 5 696
HH 3 Polly Woods   Harlow 9.02 4 626
VV 4 Hazel Robertson   Victoria Park & Tower Hamlets 8.74 3 606
SS 5 Ottilie Knight   City of Salisbury 7.96 2 547
AA 6 Lucy Dalton   Aldershot, Farnham & District 7.67 1 524
DTW Women's A Discus
V 1 Nnenna Eronini   Victoria Park & Tower Hamlets 44.38 6 866
G 2 Denisha Marshall-Brown   Herne Hill Harriers 35.11 5 751
E 3 Jo Bennett   Epsom & Ewell 26.85 4 629
A 4 Lucy Dalton   Aldershot, Farnham & District 26.17 3 618
H 5 Stephanie Fuller   Harlow 25.95 2 615
S 6 Georgina Henry   City of Salisbury 24.28 1 586
DTW Women's B Discus
GG 1 Louise Capicotto   Herne Hill Harriers 30.54 6 686
VV 2 Hazel Robertson   Victoria Park & Tower Hamlets 27.83 5 645
AA 3 Emma Broadey   Aldershot, Farnham & District 24.91 4 597
EE 4 Jordyn Robinson   Epsom & Ewell 24.17 3 584
HH 5 Polly Woods   Harlow 22.17 2 548
SS 6 Laura Allen   City of Salisbury 20.88 1 523
HTW Women's A Hammer
H 1 Polly Woods   Harlow 37.04 6 704
V 2 Hazel Robertson   Victoria Park & Tower Hamlets 35.73 5 687
E 3 Jordyn Robinson   Epsom & Ewell 31.80 4 634
A 4 Rachel Fraser   Aldershot, Farnham & District 28.61 3 590
G 5 Louise Capicotto   Herne Hill Harriers 26.78 2 563
S 6 Georgina Henry   City of Salisbury 19.95 1 452
HTW Women's B Hammer
VV 1 Charlotte Nicholls   Victoria Park & Tower Hamlets 33.23 6 654
HH 2 Stephanie Fuller   Harlow 32.86 5 649
EE 3 Jo Bennett   Epsom & Ewell 30.53 4 617
AA 4 Lucy Dalton   Aldershot, Farnham & District 25.64 3 545
GG 5 Denisha Marshall-Brown   Herne Hill Harriers 22.65 2 498
SS 6 Emma Clarke   City of Salisbury 17.38 1 404
JTW Women's A Javelin
A 4 Leanne Davies   Aldershot, Farnham & District 37.17 6 777
E 6 Diana Norman   Epsom & Ewell 33.83 5 733
S 3 Ottilie Knight   City of Salisbury 33.48 4 728
G 5 Danielle Henderson   Herne Hill Harriers 29.06 3 665
H 2 Naomi Harryman   Harlow 29.04 2 664
V 1 Charlotte Nicholls   Victoria Park & Tower Hamlets 23.56 1 576
JTW Women's B Javelin
AA 4 Katherine Abel   Aldershot, Farnham & District 30.67 6 688
GG 5 Louise Capicotto   Herne Hill Harriers 28.51 5 656
HH 2 Polly Woods   Harlow 27.73 4 644
EE 6 Liz Sissons   Epsom & Ewell 19.80 3 508
SS 3 Milly Barker   City of Salisbury 19.42 2 500
VV 1 Summer Nolan   Victoria Park & Tower Hamlets 17.24 1 456
4x100 Women's 4x100m
A 1     Aldershot, Farnham & District 49.6 6 673
G 2     Herne Hill Harriers 51.4 5 577
V 3     Victoria Park & Tower Hamlets 52.28 4 533
S 4     City of Salisbury 53.8 3 459
E 5     Epsom & Ewell 55.8 2 368
H 6     Harlow 57.11 1 313
4x400 Women's 4x400m
A 1     Aldershot, Farnham & District 4:09.8 6 594
G 2     Herne Hill Harriers 4:15.5 5 543
E 3     Epsom & Ewell 4:17.03 4 530
S 4     City of Salisbury 4:29.4 3 426
V 5     Victoria Park & Tower Hamlets 4:37.34 2 365
H 6     Harlow 5:14.64 1 132
Man of the Match Awards
Men
Long Jump 1 Darren Morson Victoria Park & Tower Hamlets 7.45 934
Shot 1 Michael Wheeler Herne Hill Harriers 15.65 925
Javelin 1 Gavin Johnson-Assoon Herne Hill Harriers 64.65 912
100m 1 Jonathan Grant Herne Hill Harriers 10.7 871
Long Jump 2 Jonathan Grant Herne Hill Harriers 7.06 857
Triple Jump 1 Jason Richards-Thompson Victoria Park & Tower Hamlets 13.65 815
Women
3000m 1 Chloe Tighe Herne Hill Harriers 9:31.2 927
1500m 1 Louise Small Aldershot, Farnham & District 4:28.6 880
Discus 1 Nnenna Eronini Victoria Park & Tower Hamlets 44.38 866
1500m 2 Chloe Tighe Herne Hill Harriers 4:33.26 839
Long Jump 1 Naomi Harryman Harlow 5.58 832
3000m 2 Lily Partridge Aldershot, Farnham & District 9:55.4 829